6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera?

Niniejszy artykuł pod tytułem 6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Twój laptopa w ostatnim czasie wolniej działa? A gdy próbujesz coś zrobić zacina się na kilka chwil? Im dłużej korzystasz z komputera bądź laptopa jego wydajność się zmniejsza, dlatego ważne jest, aby co jakiś czas robić mu porządne sprzątanie. Zobacz nasze 6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa.

Jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera – defragmentacja

Defragmentacja dysku na twoim laptopie powinna odbyć się przynajmniej raz w tygodniu. Dlaczego? Ponieważ dzieli on wszystkie pliki na mniejsze partie i zapisuje w każdym miejscu na dysku twardym. Im więcej danych tym wolniejsza praca sprzętu i jego wydajność. Robiąc defragmentacje przeprowadzisz reorganizacje plików, które beda znajdowały się bliżej siebie, a więc dostęp będziesz szybszy.

Jak zwiększyć wydajność komputera i laptopa – wyczyść rejestr systemu

To nieodzowna rzecz dotycząca poprawnego działania laptopa i komputera. Często występujące błędy spowodowane są złą konfiguracją bądź uszkodzeniem rejestru. Takie problemy wynikają z instalowania i odinstalowywania programów. Jeśli chcesz utrzymać w nim porządek warto skorzystać na przykład z CCleaner. Czyść nim co jakiś czas rejestr z błędów, a napewno laptop Brdzie szybciej działał.

Jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera – czyść dysk twardy

Z biegiem czasu na dysku twardym gromadzone są pliki bądź programy z których już się nie korzysta. Warto je usunąć, a zdjęcia czy muzykę przerzucić na pendrive. Przepełniony dysk twardy może w jakimś stopniu spowolnić pamięć RAM, a co za tym zmniejszyć wydajność komputer.

Jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera – opróżniaj kosz

Choć pousuwasz pliki znajdujące się na dysku twardym to trafiają one do kosza i zalegają powodując wolniejsze działanie sprzętu. Warto co jakiś czas opróżnić kosz z niepotrzebnych rzecz, aby system mógł sprawnie działać.

Jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera – przeglądaj startup

Mnóstwo programów włącza się wraz ze startem systemu. Choć nie widzisz ich na pasku to działają w tle, zużywając dużo pamięci RAM. Może to w dużym stopniu zmniejszyć szybkość laptopa. Wpisując w polu „Uruchom” komendę „msconfig” możesz przeglądać programy w zakładce „Usługi”, które uruchamiają się przy starcie, a wcale nie muszą.

Jak przyspieszyć działanie laptopa i komputera  – zakup pamięć RAM

Jeśli wszystkie metody sprzątania systemu nie pomagają. Możesz zakupić dodatkową kość pamięci RAMu. To nie drogi sposób na zwiększenie wydajności laptopa i komputera, a efekt może zaskoczyć.