Nazwa regionu:

Lubin

Liczba ludności:

72 tyś.

Powierzchnia obszaru:

41 km²

Jak otworzyć wino bez otwieracza?

2020.04.02

2 minuty i 22 sekundy

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Jak otworzyć wino - metoda na wepchnięcie
  • Jak otworzyć wino bez otwieracza - nożyczki
  • Jak otworzyć wino bez otwieracza - zapalniczka i szyjka
  • Jak otworzyć wino bez otwieracza - metoda butelki w bucie
  • Jak otworzyć wino - użyj książki
Niniejszy artykuł pod tytułem 6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pamiętasz ile razy spotkała Cię sytuacja, gdzie niespodziewanie naszła Ciebie i twoich znajomych ochota na butelkę wina, ale nie mieliście przy sobie korkociągu? W tym poradniku dowiesz się jak otworzyć wino bez otwieracza.

Jak otworzyć wino – metoda na wepchnięcie

Jednym sposobem na otwarcie butelki wina jest metoda na wepchnięcie. może nie jest to profesjonalne otwieranie bo korek właśnie do środka, ale przecież chodzi o to, aby dostać się do zawartości. Do tego celu potrzebny będzie Ci sztywny i dość długi przedmiot na przykład śrubokręt bądź widelec. Złap jedną ręką szyjkę butelki, a drugą z przedmiotem wepchnij korek. Ruch musi być ostrożny, ale zdecydowany.

Jak otworzyć wino bez otwieracza – nożyczki

Jeśli chcesz szybko otworzyć butelkę wina, ale nie masz żadnego korkociągu możesz skorzystać z nożyczek. Musisz w sam środek korka wbić jedną cześć nożyczek i przekręcać go kilkanaście razy, potem delikatnie pociągnąć. W momencie w którym korek będzie już w połowie wyciągnięty złap go palcami i wyjmij.

Jak otworzyć wino bez otwieracza – zapalniczka i szyjka

Kolejnym sposobem na otwarcie wina jest użycie zapaśniczki do podgrzania szyjki butelki. Musisz ogień nakierować na przestrzeń między butelką, a korkiem. W taki sposób powietrze w środku nagrzewa się i ciśnienie wzrasta, a co za tym pójdzie korek samoistnie wyskoczy z butelki. Pamiętaj, żeby się nie oparzyć.

Jak otworzyć wino bez otwieracza – metoda butelki w bucie

Choć dość zabawny sposób to zdecydowanie możesz nim otworzyć wino, przecież buta ma każdy i wszędzie! Co musisz zrobić, aby otworzyć trunek? Wystarczy włożyć butelkę do buta, tak aby dno było ułożone prostopadle i uderzać kilka razy podeszwą w pionową powierzchnie na przykład ścianę. Musisz pamiętać, aby trzymać butelkę z winem bardzo mocno, aby nie wyleciała i się nie stłukła. Zdecydowane ruchy z wyczuciem pomogą w wykonaniu tego zadania. Uważaj, żeby butelka nie pękła i nie zraniła twoich dłoni.

Jak otworzyć wino – użyj książki

Jeśli metoda na buta raczej do Ciebie nie przemawia możesz użyć książki do otwarcia wina. Najlepiej jeśli będzie ona miała twardą okładkę. Przyłóż ją do ściany i uderzaj dnem butelki o książkę. Taka metoda pozwoli Ci wypchnąć korek do góry, tak aby można było go wyciągnąć ręką. Tutaj też musisz uważać na to, żeby butelka się nie stłukła.

Pamiętaj, że wszystkie te metody to eksperymenty, które mogą być niebezpieczne dla twojego zdrowia. Jeśli zdecydujesz się na którykolwiek zachowaj bezpieczeństwo i rozsądek.