Jak zapuścić długie paznokcie?

Jak zapuścić długie paznokcie?

Ładne i długie paznokcie już od kilku lat królują wśród kobiet na całym świecie. Jest to świetna baza dla stylistek paznokci oraz dla tych pań, które są uczulone na żel do przedłużania paznokci. Zobacz, jak zapuścić długie i zadbane paznokcie pod zwykły lakier lub lakier hybrydowy?

Zadbaj o dietę i suplementacje

Podstawą do wyhodowania długich i zdrowych paznokci to dostarczenie naszemu ciału witamin i minerałów. Wybieraj produkty, które są bogate w:

  • witaminę A,
  • witaminy z grupy B,
  • cynk,
  • kwas foliowy,
  • magnez,
  • żelazo,
  • wapń,
  • biotynę.

Biotyna i witaminy z grupy B zapobiegają łamaniu się paznokci, a także wpływają na ich szybszy wzrost natomiast witamina A działa na wzmocnienie płytki. Wprowadź do swojej diety więcej owoców, warzyw i innych produktów, które są bogate w wymienione powyżej wartości odżywcze. Jeśli masz problem z wdrożeniem odpowiedniej ilości witamin i minerałów poprzez jedzenie zawsze możesz suplementować swoje paznokcie poprzez tabletki.

Stosuj odżywki do paznokci

Zapuszczanie długich i zdrowych paznokci wiąże się ze stosowaniem odżywki, która je wzmocni, zabezpieczy i odżywi. W tym wypadku niezwykle istotna jest regularność, bowiem nawet najlepsza odżywka do paznokci na rynku nie zagwarantuje oczekiwanych efektów, jeżeli nie będziemy stosować jej codziennie. W zależności od zawartych składników dana odżywka będzie miała lepsze właściwości regenerujące, ochronne lub stymulujące porost paznokci. Najlepsza odżywka stymulująca wzrost powinna zawierać kolagen i witaminy. Dlatego wybierając odżywkę na porost paznokci najlepiej zwrócić uwagę na opinie o jej skuteczności niż na cenę.

Ochraniaj paznokcie

Jeśli chcemy mieć długie i zdrowe paznokcie nie wolno zapominać o ich ochronie. Na czym ona polega? Nie jest to nic skomplikowanego wystarczy używać kremów do rąk niezależnie jaka jest pora roku za oknem. W cieplejsze dni powinniśmy używać kremów lekkich, które szybko się wchłaniają, natomiast w te chłodniejsze wybierajmy kremy, które nawilżą i natłuszczą nam nasze paznokcie.

Pamiętaj, by przy wykonywaniu czynności domowych takich jak sprzątanie czy mycie naczyń używać rękawiczek. W mroźne dni warto zakładać ciepłe rękawiczki, które uchronią nasze paznokcie i dłonie przed przesuszeniem oraz podrażnieniami. Te najważniejsze kroki pozwolą Ci zapuścić długie i piękne paznokcie.

Przeczytaj także: https://porady.org/jak-nakladac-lakiery-hybrydowe-poznaj-trendy-jesien-zima-2020-2021/.