Lubin – najpiękniejsze zielone tereny

Niniejszy artykuł pod tytułem 6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat 6 porad jak zwiększyć wydajność laptopa i komputera? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Szukasz miejsca na spacer wśród pięknych, zielonych terenów? Lubin ma kilka uroczych tras, które będą świetnym pomysłem na wyjście z domu w wolnym czasie. Sprawdź, gdzie możesz się udać dzięki naszemu zestawieniu najlepszych zielonych miejsc w Lubinie.

Spacer wzdłuż Doliny Zimnicy

Jest to ścieżka przyrodnicza zaczynając się przy ulicy Hutniczej i Alei Lecha Kaczyńskiego i prowadzi wzdłuż rzeki Zimnicy, która liczy sobie 26 kilometrów. Wzdłuż rzeki umieszczono wiele ciekawy tabliczek z ciekawymi informacjami i miejscami na ognisko. Wzdłuż trasy można podziwiać piękno natury czyli lasy, łąki oraz pola, a także obserwować wiele gatunków zwierząt.

Park Leśny czyli muzeum plenerowe

Jest to miejsce na przyjemne spacery, rekreacje oraz lekcje historii nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.  Park Leśny ma swoje miejsce między ulicą Kwiatową, Gajową i Wrzosową, Jego powierzchnia to ponad 27 hektarów. Co ciekawe w 2018 roku Muzeum Historyczne w Lubinie zrewitalizowała park i stworzyło w nim muzeum plenerowe. Na rzecz tego celu na przestrzeń muzealną w parku zostały zaadaptowane zabytkowe budowle ziemne oraz murowane, które wchodzą w skład kompleksu strzelnicy artyleryjskiej. W obrębie tego wszystkiego powstała ścieżka edukacyjna o nazwie „Wielka Wojna”, na której można zobaczyć wybudowane okopy, zabytkowe wagony i kontenery. Można także odwiedzić 4 bunkry, w których prezentowane są wystawy czasowe i wystawa pt. „Okupacja sowiecka”. Dla dzieci świetną rozrywką będzie też otwarty w 2019 roku park linowy.

Park Wrocławski w Lubinie

Park Wrocławski mieści się przy ulicy Wrocławskiej jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. W Parku Wrocławskim możemy przechadzać się szlakiem ptaków i dinozaurów. Jest mini zoo, plac zabaw, staw i kawiarnia, w której podają wyśmienite ciasto i kawę. Jest to bezpieczne miejsce, w którym jest zakaz poruszania się rowerem, a więc dzieci mogą swobodnie biegać po całym zielonym terenie w parku.

Park Piłsudskiego

Park ma powierzchnie około 2,1 ha, a najcenniejszą częścią parku jest miejsce, które bezpośrednio przylega do murów staromiejskich. Można tam zobaczyć wiele okazów z drzew takich jak świerk kłujący czy jarząb mączny, a także wierzbę płaczącą, której obwód pnia wynosi 400cm. W centralnej części parku stoi pomnik Marszałka J.Piłsudkiego, a dzieci mogą pobawić się na małym placu zabaw.

Zobacz także: https://porady.lubin.pl/jak-wybrac-najlepsza-mieszanke-nasion-traw